פוסטים אחרונים:

9 מיתוסים נפוצים בהקשר של המשכיות עסקית


המשך מהשבוע שעבר

1. מיתוס מס' 5 : אם אתה עושה את זה כל יום, אתה יכול לעשות את זה במקרה חירום.

רק בגלל שאתה עושה את זה כל יום, זה לא אומר שאתה תוכל לעשות את זה במקרה חירום. רופא משפחה ורופא בחדר מיון הם שניהם רופאים, אבל זה דורש הכשרה מיוחדת להיות רופא חדר מיון. זה אותו הדבר עם תגובה למצבי חירום בארגון. לפי ההגדרה, מצב חירום הוא כאשר הפתרונות היומיומיים לא עובדים. פעולות שיש לבצע עשויות להיות שונות עקב דברים כמו בעיות גישה, צרכים של אנשים ספציפיים או השפעות חיצוניות. זו לא עבודה רגילה. יש להתבסס מראש על דרכים לעקיפת הבעיה עבור פונקציות קריטיות, ויש לאמן אנשים לבצע אותן.


2. מיתוס מס ' 6: אתה תמיד יכול להבין את זה באוטומט.

מנהיגים עסקיים רבים מאמינים ביכולת של הצוות שלהם להתמודד עם אירועי המשכיות עסקית על אוטומט. זוהי אחת הסיבות הנפוצות ביותר שמנהלים לא רוצים להשקיע זמן ומשאבים בתכנון BC. והעובדה היא, שכמעט בכל מקרה, המנהלים האלה היו צודקים —אם הזמן לא היה גורם. רוב הארגונים מסוגלים בסופו של דבר לאלתר דרכים לעקיפת הבעיה ולהשוות את המערכות שלהם גם בהיעדר תוכנית BCM טובה. עם זאת, זמן הוא גורם. ככל שתהליך או יישום ארוכים יותר, כך ההשפעה על הארגון גדולה יותר. תכנון והכשרה של BCM חוסכים זמן, כסף, ועוד. זו הסיבה שהרעיון ש"אתה תמיד יכול להבין את זה " הוא מיתוס. אם לוקח לך שבועיים לאלתר פתרון להשארת החברה שלך, ייתכן שתגלה בסוף הזמן הזה שלא נשארה לך הרבה מהחברה.


3. מיתוס מס' 7: קל לחזות כמה זמן הדברים ייקחו.

מתרגלי BCM רבים בטוחים ביכולתם לחזות כמה זמן יקחו שלבי התאוששות שונים. עם זאת, רוב האנשים נוטים להפריז בהערכת המיומנות שלהם בהקשר זה ולזלזל בכמה זמן יהיה צורך. זה נפוץ עבור אנשים להניח כי התרחיש הטוב ביותר יתממש ובנוחות לשכוח את התרחיש הגרוע ביותר. יתרה מזאת, להערכת משך הזמן שלוקח לפעילות, רוב האנשים לא לוקחים בחשבון את הזמן שלוקח לארגון להגיע להחלטות. שלב מוסתר זה הוא לעתים קרובות הארוך ביותר.


4. מיתוס מס' 8: אם נוכל להתאושש בזמן סביר, אנחנו במצב טוב.

אולי פעם, התאוששות בזמן סביר היוותה עדות לביצועים נאותים. זה כבר לא המקרה. בשנים האחרונות, התברנו לחברה על צורך מיידי של פונקציות מסוימות .


5. מיתוס מס' 9: הכל חייב להיות זמין באופן מיידי.

זה הצד ההפוך למיתוס הקודם. יש אנשים שמניחים בטעות שהכל חייב להיות זמין כל הזמן. זה מאוד יקר לנסות להשיג את זה, וזה לא הכרחי. פונקציות מסוימות צריכות להיות זמינות באופן מיידי, קרוב לוודאי שלא כולן. ודא שאתה מבין מה באמת נחוץ הן מצורך עסקי פונקציונלי והן מיחסי תלות משויכים. האידיאל הוא להבין את החשיבות היחסית של הפונקציות והתהליכים השונים שלך ולספק את כמות ההגנה המתאימה לכל אחד מהם.

חפש אותנו גם פה:
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Social Icon

רונית שדה יועצים  //  054-2277887  //  ronit@ronitsadeh.com  //           //

  • LinkedIn - White Circle
  • Facebook - White Circle

האתר נבנה ועוצב על ידי אופיר שפיגל - תקשורת וקשרי ממשל ofirpr.co.il, דרך Wix.com