פוסטים אחרונים:

9 מיתוסים נפוצים בהקשר של המשכיות עסקית


כמו לרוב תחומים, להמשכיות העסקית יש לא מעט אמונות שבדרך כלל מתקיימות אך בניגוד לאמת. בפוסט של היום, נסתכל על תשעה מיתוסים של המשכיות עסקית ונדון בהם.

1. מיתוס מס' 1: אם שרדת אירוע אחד לפנה"ס, אתה מוכן לכל אירוע.

המיתוס הזה גדל מאז מגפת COVID-19. חברות רבות שעברו את השנה הראשונה של COVID במצב סביר הפכו בטוחים יתר בעצמם. הם חושבים שבגלל שהם ניהלו את ההתקופה בצורה סבירה, הם מוכנים לכל דבר. זה לא נכון . מגפה היא רק אחד מסוגים רבים של אירוע שעשוי להשפיע על הארגון שלך. רק בגלל שעברת אירוע מגפה לא אומר שאתה מוכן למשבר מוניטין, מתקפת סייבר, הפסקת חשמל אזורית או מחסור במשאבי אנוש. אירועים אלה ישפיעו על הארגון שלך בדרכים שונות מאוד מאשר COVID . להניח שבגלל שעברת את COVID, אתה מוכן לכל דבר זו טעות.

2. מיתוס מס' 2: אם התיעוד שלך מספיק טוב למבקרים, אז הוא מספיק טוב לכולם.

רואי חשבון ורגולטורים מכים פחד בליבם של כולם. זה טבעי להניח שאם התיעוד הוא מספיק טוב עבורם, זה חייב להיות מספיק טוב עבור תוכנית BC שלך. עם זאת, רואי חשבון ורגולטורים מחפשים דברים שונים מהצורך בתיעוד תוכנית BC.


3. מיתוס מס' 3: מקצוענים אמיתיים לא צריכים תיעוד.

חברות רבות הצליחו לעבור את השנה הראשונה של COVID ללא היתרון של תיעוד BCM. הם הצליחו להבין את זה. זה הוביל כמה אנשים למסקנה כי מקצוענים אמיתיים לא צריכים תיעוד. זוהי דוגמה לאנשים שחווים מזל ולומדים את הלקח הלא נכון. שווה ערך בחיים הרגילים יהיה אם מישהו יזכה בסכום השווה למשכורת השבועית שלו בהגרלה ויחליט להתפטר מעבודתו ולהשלים את ההכנסה האבודה על ידי משחק בלוטו כל שבוע. אם עברת את המגפה או משבר אחר מבלי שיהיה לך תוכנית הבראה כתובה, מזל טוב. כל חברה עדיין זקוקה לרמה מתאימה של תיעוד BCM.


4. מיתוס מס' 4: התיעוד שלך חייב להיות חסין אידיוטים.

בדיוק כמו שיש אנשים שחושבים שהם לא צריכים שום תיעוד BCM, אחרים חושבים שהם צריכים יותר ממה שהם באמת צריכים. האנשים האלה לעתים קרובות טועים בהנחה שהתוכניות שלהם צריכות להיות מפורטות שכל אדם יוכל להטמיע אותן. זה לא כך . התוכניות שלך צריכות להיכתב ברמת פירוט מתאימה שהן יכולות להיכנס לתוקף על ידי מישהו בעל ידע בתחום.


בשבוע הבא נמשיך.....

חפש אותנו גם פה:
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Social Icon

רונית שדה יועצים  //  054-2277887  //  ronit@ronitsadeh.com  //           //

  • LinkedIn - White Circle
  • Facebook - White Circle

האתר נבנה ועוצב על ידי אופיר שפיגל - תקשורת וקשרי ממשל ofirpr.co.il, דרך Wix.com