פוסטים אחרונים:

5 דברים שכדאי לדעת: השלכות COVID-19 על תעשיית המזון


בקבוק קורונה
  1. האם ניתן להעביר את נגיף הקורונה דרך מזון או אריזה? לא נמצאו עדויות לכך שמזון או אריזות מזון הם מקור או דרך העברה של הנגיף הנגיף (COVID-19) על פי נתוני ארגון הבריאות העולמי, מינהל המזון והתרופות והמרכזים לבקרת מחלות ומניעת מחלות.

  2. האם מוצרים מיובאים ממדינות אחרות מהווים סיכון להפצת נגיף הקורונה?אין שום ראיות התומכות בהעברת COVID-19 הקשורות לסחורות מיובאות. באופן ספציפי, על פי המרכז לבקרת מחלות ומניעתן, בעלי חיים או מוצרים מן החי המיובאים מסין או ממדינות אחרות שנפגעו אינם מהווים סיכון להפצת COVID-19.

  3. מה יכולה לעשות תעשיית המזון כדי להילחם בהשפעות של נגיף הקורונה?חברות המזון והמשקאות מפתחות פעולות תגובה ותוכניות יעילות שיסייעו להפחית את הסיכון ולהתכונן לאופן ההתמודדות עם השפעות נגיף הקורונה. תוכניות אלה כוללות הקמת צוות תגובה בין תחומי של אנשי צוות מכל תחומי העסק כדי לזהות, להעריך ולנהל את הסיכון שהוצג.

  4. אילו אמצעי בטיחות מזון ניתן לנקוט בכדי להבטיח את איכותם ובטיחותם של מוצרי מזון במהלך התפרצות נגיף הקורונה?יצרני המזון צריכים להמשיך ולפעול על פי נוהלי ייצור נאותים בכדי לסייע להבטיח את האיכות והבטיחות של מוצרי המזון על ידי מיקוד תשומת הלב בחמישה מרכיבים עיקריים: אנשים, מבנים, תהליכים, מוצרים ונהלים. הם צריכים לעקוב אחר תכניות לבטיחות מזון המבוססות על סיכון, כגון נקודות בקרה קריטיות לניתוח סיכונים, בהן מטפלים בבטיחות המזון באמצעות ניתוח ובקרה של מפגעים ביולוגיים, כימיים ופיזיים מייצור, רכש וטיפול בחומרי גלם לייצור, הפצה וצריכה של המוצר המוגמר.

  5. אילו שיטות נוספות נוהגות יצרני המזון?בנוסף לדרישות הרגולטוריות, יצרני מזון רבים עומדים מרצונם ביוזמת בטיחות המזון העולמית בתחום הבטיחות במזון בנושא תוכניות בטיחות ואיכות מזון, כגון מזון איכותי ובטוח (SQF), תאימות מוניטין של המותג (BRC) ו- Primus GFS. דרישות הבטיחות במזון המופיעות בתוכניות אלה לעיתים קרובות מחמירות יותר מהקריטריונים לבטיחות המזון. הציות לתוכניות אלה מאושר באמצעות ביקורת צד ג 'עצמאית ולקוחות.

חפש אותנו גם פה:
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Social Icon