פוסטים אחרונים:

קורונה וירוס ו-BCP


קורונה וירוס

התפרצות נגיף הנגיף במחוז ווהאן בסין גרמה לשיבוש הכלכלה העולמית בכל תחומי השוק. היינו כאן בעבר: התפרצות SARS בשנת 2002 הרג 774 פרטים ברחבי העולם; בשנת 2009 נגיף H1N1 חדש סחף את הגלובוס והכיל שילוב ייחודי של גני שפעת שלא זוהו בעבר אצל בעלי חיים או אנשים. נכון להיום, נגיף הקורונוי, שהוגדר רשמית בשם COVID-19 על ידי ארגון הבריאות העולמי (WHO), עלה על ה- SARS1 מבחינת ההרוגים. סין נקטה בצעדים יוצאי דופן כדי להכיל את הנגיף; עם זאת, קיימת אפשרות מובהקת כי יהיה קשה מאוד לשלוט בהתפשטות. חלק מהמומחים משערים כי ייתכן וההכלה אינה יכולה להיות עוד אפשרית וכי COVID-19 יצטרף לארבעת הנגיפים המסתובבים כעת בקרב אנשים כדי להפוך לוירוס אנושי אנדמי אנושי.

מרבית המדינות קבעו רמה מסוימת של תוכנית מוכנות למגיפה לטיפול בהכלה של נגיף. עם זאת, זה עשוי להפוך לסיכון לפעילות השוטפת ומצריך תכנון להבטיח המשכיות עסקית.

כל ארגון צריך לשנות את תגובתו לאירועים על סמך השפעה עסקית, על מנת להקצות משאבים יקרים למה שמאיים הכי הרבה על הפעילות השוטפת. מסגרת המשכיות עסקית מכינה ארגון להמשיך בפעילות תוך שיבושים רבים בפעילות העסקית ומטרתה לבנות חוסן ברמה גבוהה בכל השירותים והאתרים המחלקתיים. מגיפה מהווה אתגר ייחודי מכיוון שההתפשטות הגלובלית שלו מאיימת על כוח העבודה ועל הסחורות והרכיבים, לאורך זרם הערך הכולל של המוצר. מסגרת ניהול המשכיות עסקית (BCM) מורכבת מהרכיבים הבאים:

  1. ניתוח השפעות עסקיות: שלב זה מזהה ומתעדף את פעילויות המפתח של עסק שעשוי להיות מושפע לרעה מהפרעה כלשהי. חשוב להבין אילו אלמנטים עסקיים מרכזיים הם יוניים ליכולת הארגון לתפקד ולהיות יעילים.

  2. תגובת אירוע: זה מתאר את הפעולות המיידיות הדרושות כדי להגיב לאירוע מבחינת הכלה, שליטה ומזעור ההשפעה מבחינת משאבים, זמן ועלות.

  3. התאוששות: זה מכסה פעולות שיש לבצע כדי להתאושש מאירוע כדי למזער את זמני ההפרעה וההחלמה, תוך שימוש ביעדי זמן התאוששות מוגדרים מראש (RTOs) כדי להנחות את ביצוע ביצוע ההחלמה.

  4. הערכת סיכונים: מדובר בשימוש בכלי ניהול סיכונים וכלי הערכת איומים לצורך זיהוי וכימות סיכונים לפעילות העסקית.

המשך בפוסט הבא

חפש אותנו גם פה:
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Social Icon