פוסטים אחרונים:

האם אתה מוכן לבדיקת עמידה ב- FSMA ע"י ה-FDA? המשך משבוע שעבר


תהליך בדיקת תאימות של FSMA

במהלך בדיקת התאמה של FSMA או בדיקת שיטות ייצור נאותות, המפקח ינתח את השימוש של העובדים בכלים, נהלי אחסון, שלמות מבנית, ציוד חשמלי ועוד.

כמו כן, במהלך הבדיקות הללו, עשוי המפקח לשנות את כיוון הבדיקה ולעבור לבדיקות סוובים כדי לחפש פתוגנים סביבתיים בכל פעם שהם מבחינים במשהו לא בסדר, בין אם זה במפעל או אפילו בניירת. לדוגמה, הדבר יכול להתרחש מכיוון שהם ראו מוצרים מוכנים לאכילה המאוחסנים ליד מוצרים גולמיים.

מפקח רשאי לבצע בדיקות סוובים באזורים 1, 2, 3 או 4. הוא רשאי לקחת מינימום 100 דגימות על סמך גודל ההמפעל ואיזה אזור הם נמצאים.

אזור 1 מורכב מאזורי הייצור / העיבוד וכולל את אזור העבודה בו עובדים ומכונות בקשר ישיר עם המזון והמוצר נחשף עד לאריזתו. אזור 2 הוא האזור הסמוך לייצור / עיבוד ואינו במגע ישיר עם המזון. אזור 3 עשוי לכלול אזורי שלב, ניקוז רצפה, קירות ותקרות סמוכים, ואולי גם מעבדות,אזורי הפריקה ובקרת האיכות. אזור 4 מורכב בדרך כלל מהמשרדים, אזורי חדר / מלתחות חדרי עובדים ואולי אזורי תחזוקה, תלוי במיקומם בתוך המפעל.

מפקח יבחן את התכנון התברואתי והציוד החשמלי שלך כדי לוודא שהוא עומד בקוד ועומד בדרישות FSMA. אם קצה החוט מקולקל, מודבק על צנרת, מודבק חשמלי, חשוף, תלוי מעל קו ייצור או מטפטף עקב הצטברות של התעבות, המפקח עשוי לעבור לבדיקת סוובים. יתכנו גם מקרים בהם לוח בקרה חשמלי אינו אטום כראוי ועלול לגרום לגידול פתוגנים.

בסביבות מתקן לעיבוד מזון, השימוש היומיומי במכשירים חשמליים גורם לבלאי שעלול לגרום לשבירת בידוד, קצר חשמלי וחוטים חשופים. על מנהלי מפעלים לשלב בתוכנית התחזוקה המונעת שלהם את תהליך בדיקת ההמכשירים הללו.

ציוד חשמלי במתקן לעיבוד המזון שלך

במתקני עיבוד מזון רבים מבוצעות שטיפות בלחץ גבוה מספר פעמים ביום בכדי להבטיח תנאים סניטריים. הסביבה המחוספסת והמאכלת הזו יכולה לקצר את חיי המכשירים החשמליים ולפגוע במערכת על ידי יצירת בעיות בטיחות, חיבורים לא אמינים ופריון אבוד.

התקדמות חדשה בתקעים ומחברים וכלי קיבול אטומים למים המדורגים ללחץ גבוה מבטיחים אספקת חשמל אמינה יותר באזורים רגישים במיוחד אלה. מכשירים רבים משתמשים במערכות איטום רב-עשר כדי לשמור על מים ומזהמים ויוצרים סביבה בטוחה יותר לעובדים וייצור מזון.

מערכת ניהול כבלים פתוחה של מגשי רשת תיל מצמצמת את הפוטנציאל של חיידקים לבנות ולהתפשט ברחבי המתקן, ומונעת זיהום של המוצר. תקעים ומחברים אנטי-מיקרוביאליים כוללים תוספים אנטי-מיקרוביאליים המוטמעים ישירות במרכיבי הפולימר. התוספים משוחררים לפני השטח בהדרגה ובאופן רציף, ומעכבים את צמיחתם של מיקרואורגניזמים מסוכנים ומספקים הגנה לאורך זמן מפני חיידקים, עובשים, טחב ופטריות.

חפש אותנו גם פה:
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Social Icon