פוסטים אחרונים:

מבדק פנימי ו-ISO9011


ISO 19011 הוא התקן המגדיר כיצד לבצע מבדק עבור מערכת ניהול. זהו המסמך לפיו מבקרי ההסמכה הוכשרו וצפויים להתיישר, אך זהו גם מדריך מועיל לביצוע כל ביקורת במערכת ניהול, כולל ביקורת פנימית.

זה קובע כי ביקורת פנימית היא ביקורת שבוצעה על ידי הארגון או מטעמו לבדיקת מערכת הניהול. זה בעצם אומר שאתה יכול להשתמש בעובדים שלך לביצוע ביקורת פנימית, או שאתה יכול לשכור מישהו מבחוץ לביצוע הביקורת הפנימית. מצד שני, הביקורת החיצונית היא ביקורת שנעשתה על ידי צד שלישי מטעמם. - בעולם ה- ISO, ביקורת הצד השלישי הנפוצה ביותר היא ביקורת ההסמכה שביצעו גורמי ההסמכה.

אתה יכול גם להבין את ההבדל בין ביקורת פנימית לחיצונית בדרך הבאה: תוצאות הביקורת הפנימית ישמשו רק באופן פנימי בחברה שלך, בעוד שתוצאות הביקורת החיצונית או הביקורת של צד ג 'יכולות לשמש גם באופן ציבורי - מופע, אם החברה שלך הולכת לביקורת ההסמכה ואם החברה שלך מקבלת את האישור, אישור זה הוא מסמך ציבורי, מה שאומר שהוא לרוב יוצג לאחרים.

המטרה העיקרית של הביקורת הפנימית היא שיפור מערכת הניהול בחברה שלך, ואילו מטרת ביקורת ההסמכה היא למעשה שונה; מטרתה לברר אם החברה שלך תואמת את התקן, מה שמוביל אוטומטית להנפקה התעודה. עם זאת, מכיוון שאחת מתוצאות הביקורת הפנימית היא הכנת העובדים לביקורת ההסמכה, שימוש באותו פורמט והנחיות לביקורת הפנימית יעזרו לעשות זאת.

מה חדש ב- ISO 19011: 2018?

השינוי הגדול ביותר בתקן ISO 19011: 2018 הוא הצגת ביקורת מבוססת סיכון לעקרונות ביקורת מערכות הניהול. שינוי זה מתיישר עם העדכונים לתקני ISO המתאימים עם נספח SL, שמביא את הערכת הסיכון, ומתכנן תוכניות להתייחס לסיכון, למערכות הניהול. אותה חשיבה על סיכון היא כעת חלק מאיך שאנחנו חושבים על ביקורת של תהליכי מערכת הניהול. סיכון, כהגדרתו במסמכי ISO, הוא השפעה של אי וודאות, והתכנון להתמודד עם אי הוודאות בביקורת הוא תוספת מועילה לעקרונות הביקורת. כשאתה מתכנן לתהליך הביקורת, עלינו להבין את חוסר הוודאות שהוא חלק מהתהליך, את ההשלכות האפשריות והסבירות להתרחשויות של אירועים, וכיצד ישפיעו על הביקורת.

לכן, כשאתם מתכננים ביקורת, עליכם לבחון את התהליכים שיש לבקר בהם ולהבין מה יכול להשתבש, כולל שני סוגי הסיכון: סיכון שמטרות הביקורת לא יושגו וסיכון שהביקורת תשפיע לרעה על התהליך. . לדוגמה, אם בעל התהליך נמצא בביצוע שינויים גדולים בתהליך המשנה (כגון אישור הספק לתהליך משנה שהוא חלק מתהליך הרכישה), פירוש הדבר כי לא תוכל לבצע ביקורת נאותה על חלק זה של התהליך, מכיוון שהרשומות לא יתאימו לתהליך החדש. למעשה, עריכת ביקורת זו בעת שינוי התהליך עלולה לבזבז משאבים שישמשו טוב יותר לסייע באימות התהליך החדש לאחר היישום, דבר שיכול להועיל מאוד לבעל התהליך. כל זה צריך לקחת בחשבון בעת ​​תכנון הביקורת.

שינוי נוסף בתקן ISO 19011 הוא תרשים זרימת התהליך הכלול בתקן. בגרסאות הקודמות של התקן היו נתונים נפרדים כדי להראות את זרימת תוכנית הביקורת ואת זרימת ביקורת התהליכים. למרות שתרשימי הזרימה הללו היו טובים, הנתון החדש מראה כעת את שני התהליכים באותה תרשים זרימה, כך שתוכלו לראות בקלות את האינטראקציה בין שני התהליכים: כאשר ביקורת התהליכים הינה חלק מיישום תוכנית הביקורת, והיכן המידע מתהליך. הביקורות זורמות למעקב אחר תוכנית הביקורת.

בשבוע הבא "כללי בצוע מבדק פנימי".

חפש אותנו גם פה:
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Social Icon