פוסטים אחרונים:

מה ההבדל בין ביקורת/מבדק לבדיקה?


ביקורת/מבדק משקפת עמידה בתקן/בדרישות

ביקורות מבוצעות בדרך כלל בתדירות נמוכה יותר מאשר בדיקות. מטרת הביקורת היא בדרך כלל להעריך את העמידה בדרישות תקן כזה או אחר, מדיניות פנימית או נהלים פנימיים. ביקורת מתבצעת בדרך כלל על ידי צד ג ' לאתר המבוקר, ויכולה לכלול מבקר ממחלקה אחרת או מבקר חיצוני לחלוטין לחברה. ביקורת מאפשרת לחברה "לבצע בדיקה עצמית" כדי לוודא שהכל בסדר.

בדיקה הוא משימת בדיקת התאמה לרשימת תיוג

בדיקה היא בדרך כלל בדיקת עמידה ברשימות תיוג המבוצעת על ידי אנשי צוות המתקן, המחלקה. ניתן לראות בבדיקות כמשימות עמידה ברשימות תיוג. לדוגמה, בדיקה יכולה להיות אימות ממוקד כדי לראות אם ציוד או תהליך ספציפי פועלים בצורה בטוחה ולא מזיקה לסביבה.

אז איך להבדיל?

מועיל לחשוב על מחזור ה- Plan-Do-Check-Act (PDCA) כדי להבדיל בין ביקורת/מבדק לבדיקה. ברמה גבוהה מבדקים הן "עשה" (Do) וביקורות הן "בדיקה" (Check). בדיקה הוא בדרך כלל דבר שאתר נדרש לבצע בהתחייבות לעמידה בדרישות. ביקורת היא תהליך הבדיקה של קיום חובות העמידה בדרישות, לרבות שבוצעו המבדקים הנדרשים. לדוגמא, היתר הפעלה סביבתי עשוי לדרוש ממתקן לבצע בדיקה שבועית על פריט ציוד כדי להבטיח שהוא פועל כראוי. לאחר מכן הארגון רשאי לערוך ביקורת שנתית לבדיקת העמידה בדרישה לביצוע הבדיקות.

אנו מקווים כי פוסט זה נתן לך הבנה טובה יותר של ביקורת ומבדקים.

חפש אותנו גם פה:
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Social Icon