פוסטים אחרונים:

מה זה Swabathon ? כיצד זה קשור למבדק FDA


העדיפות העליונה עבור מרבית יצרני המזון היא הגנה על צרכני המזון. עם זאת, אחד הגורמים העיקריים להחזרת מוצרים מהשוק (recall ) בתעשיית המזון הוא זיהום מוצרים בסביבת העיבוד על ידי פתוגנים כמו סלמונלה וליסטריה. פתוגנים אלה "מתיישבים" במבנה של מפעלי מזון ובתוך ציוד העיבוד עצמו. ואז הם יכולים לזהם את מוצרי המזון שאיתם הם באים במגע כאשר הם עושים את דרכם בתהליך הייצור.

כל חברות המזון המייצרות מוצרים מוכנים לאכילה או מרכיבים לשימוש במזונות אחרים צריכות להתמקד בבטיחות הסביבה של המפעל. על היצרנים להקדיש תשומת לב יתרה לרכיבים שיוספו למוצר מזון שלא יעבור שלב עיבוד המשמיד פתוגנים.

סוגים אלה של טיפולי עיבוד הם חלק מתוכנית פיקוח סביבתי. התוכנית צריכה לא רק לפקח על הסביבה בהתייחס לפתוגנים חולפים, אלא גם להגדיר משימה לחפש /להשמיד /לבקר פתוגנים מהמפעל. כאשר מתקבלת תוצאה חיובית לגבי מוצרים מוגמרים בהתייחס לנוכחות פתוגן, לרוב ניתן לייחס זאת לפתוגנים חולפים במתקן הייצור. גם כאשר המפעל מתמודד עם פתוגנים באמצעות תברואה אפקטיבית, תנאי ייצור נאותים,עדיין אפשרי מעבר מאזור 4 לאזור 1 .

כדי להילחם בפתוגנים חולפים, יצרני המזון יכולים ליישם תוכנית לניטור סביבתי המכונה "Swabathon." תוכנית זו משמשת לביסוס קו בסיס של סביבת הייצור.

ה- FDA יכול לבצע בדיקות באמצעות לקיחת סוובים ממתקני ייצור מזון מוכנים לאכילה ו/או בסיכון גבוה במהלך מבדק.

חפש אותנו גם פה:
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Social Icon