פוסטים אחרונים:

כיצד לכתוב יעדי איכות ISO 13485:2016?


יעדי איכות הם מטרות המתייחסות למוצרים, שירותים ותהליכים. ליעדי איכות יש תפקיד אסטרטגי בביצוע מדיניות האיכות ויישומה באמצעות מערכת ניהול איכותית. יעדי איכות נועדו לעדכן לגבי מצב האפקטיביות של QMS. יעדי איכות יכולים להיות ספציפיים למחלקה, לצוות, לתהליך או לפרוייקט.

צריך להיות קשר חזק בין יעדי האיכות לבין האסטרטגיה/המדיניות של הארגון. יעדי איכות הם צעדים אסטרטגיים כמו גם שלבים תפעוליים שהארגון מגדיר. על ידי השגת יעדים אלה, מגיעים ליעדי איכות, והאסטרטגיות של הארגון מבוצעות. ההגדרה מתחילה בקביעת יעדים אסטרטגיים וממשיכה בהגדרת מטרות תפעוליות.

את יעדי האיכות ניתן לגזור מ:

  1. ההקשר של הארגון

  2. צרכים וציפיות של בעלי עניין

  3. הפניה לדרישות הרגולטוריות הישימות

  4. שווקים

  5. מוצרים

  6. תהליכים

  7. ממצאי ביקורת

  8. תלונות לקוחות

יעדי האיכות צריכות להיות תואמים למדיניות האיכות. מדיניות האיכות מייצגת את ההנחיות הכלליות של הארגון ומתייחסת לכוונות האיכות שלו. יעדי האיכות הן תוצאה של מדיניות האיכות;

לדוגמה: מדיניות האיכות: לבנות קשרים ארוכי טווח ורווחיים עם לקוחותינו על ידי הבנת הצרכים הספציפיים שלהם ולהיות גמישים במתן פתרונות העונים על הציפיות שלהם.מטרת איכות(SMART): השג ושמור על ציון שביעות רצון לקוחות של לפחות 4.0 מתוך 5.0 בסקר השנתי שלנו עד ה- 15/5/19 . ביצוע הסקר באחריות מנהל השיווק.

יעדי האיכות צריכים להיות SMART. S -ספציפי -יעד לאזור מסוים לשיפור, M- מדיד-לכמת או לפחות להציע מחוון של התקדמות, A-אחראי-לציין מי יעשה את זה, R-רלוונטי/ריאליסטי – האם התוצאות ניתנות להשגה או רלוונטיות, T -זמן-ציין מתי ניתן להשיג את התוצאות. היעדים חייבים להתייחס לפעילויות תפעוליות ומעשיות. מטרות האיכות המעשיות צריכות להוביל את הארגון להשגת מטרות ברמה גבוהה יותר עד להשגת יעדים אסטרטגיים.

חפש אותנו גם פה:
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Social Icon