פוסטים אחרונים:

מהם הדרישות החדשות לסיכונים והזדמנויות על פי תקן ISO 45001?


עם פרסומו של ISO 45001: 2018, יש דרישות חדשות להערכת סיכונים והזדמנויות במערכת הבטיחות ובריאות תעסוקתית (OH & SMS). אז, איך זה שונה מהדרישות הקודמות להערכת סיכונים ב- OHSAS 18001? בקיצור, דרישות אלה ISO 45001 מכסות שני סוגים שונים של סיכון , עבור תהליכים בודדים ועבור הכולל OH & SMS, ושתי ההערכות הן נחוצות.

מה נדרש בהקשר לסיכונים?

הדרישות בעבר בתקן OHSAS 18001: 2007 נכתבו בצורה פשוטה, למרות שהמשימה הייתה גדולה למדי. בקיצור, עבור כל הפעילויות, התהליכים ותחומי העבודה שלך, עליך לזהות אילו סיכונים קיימים לבטיחות ובריאות תעסוקתית של כל המעורבים (כולל קבלנים ומבקרים). לאחר שסיכונים אלה זוהו, אז היית צריך לזהות מה הבקרות שאתה צריך לשים במקום כדי להקטין את הסיכונים הנוכחיים.

לדוגמה, אם יש לך מכונה גדולה, אתה יכול לזהות כי יש נקודת צביטה כאשר המכונה פועלת. הסיכון של נקודת צביטה זו עלול להיות פציעה של כל עובד, קבלן או מבקר אשר הניחו את היד שלהם על המכונה בזמן שהיא פועלת. כדי להקטין את הסיכון, אתה יכול לשים מגן במקום כדי למנוע את הידיים מלהיכנס לנקודת הצביטה יש נוהל נעילה המבטיח כי המכונה לא תעבוד בלי שהמגן במקום במהלך תחזוקה.

הדרישות להערכת הסיכונים של התהליכים הם עדיין חלק מהתכנון של OH & SMS. בקרה של הסיכון של התהליכים שלך היא חלק חשוב של הבטחת בריאות ובטיחות של אנשים בתוך המתקנים שלך. הערכה זו של הסיכונים הנשקפים על ידי פעילות הארגון הוא עדיין חלק קריטי של מה שדרוש כדי לשפר את הבריאות בעבודה ובטיחות ביצועים.

מה אתה צריך לשקול עפ"י התנאים החדשים להערכת סיכונים והזדמנויות?

יחד עם הדרישות לעיל, ישנם תנאים חדשים להערכת הסיכונים וההזדמנויות של מערכת הבריאות ובטיחות. דרישות חדשות אלה מגיעות מתבנית ISO הסטנדרטית לכל מערכות הניהול, הנקראות Annex SL. מתכונת זו כוללת הערכה של ההקשר של הארגון ביחס למטרת מערכת הניהול, לרבות הסוגיות הפנימיות והחיצוניות המשפיעות עליה. השלב הבא בתקן הוא לזהות את כל בעלי העניין עבור מערכת הניהול שלך, ומה הצרכים שלהם והציפיות.

לבסוף, תוך התחשבות בנושאים אלה, בעלי עניין וציפיות, החברה חייבת להעריך את הסיכונים וההזדמנויות הקיימים בחברה ביחס למערכת הניהול. זה אומר סיכונים והזדמנויות שיכולים להשפיע על היכולת של החברה כדי לשפר את הביצועים OH & S, למלא את חובות הציות ולהשיג את מטרות OH & S . בחברות רבות יש פונקציה של תכנון אסטרטגי אשר עונה על דרישות אלה של תקן. אם יש לך יותר ממערכת ניהול אחת (כגון מערכת ניהול איכות או מערכת ניהול סביבתי), תהליך זה יכול לשמש עבור כולם.

הערכת סיכונים והזדמנות: חלק חשוב של OH & SMS

כל חברה אשר יישמה מערכת ניהול בטיחות ובריאות תעסוקתית יודע כי הערכת הסיכון והניהול של הבקרות לטיפול בסיכון, הינה קריטית לניהול בטיחות ובריאות תעסוקתית. הערכת סיכונים וקביעת מה צריך לעשות עליהם תמיד היה חלק OH & SMS, וזה לא השתנה. השינוי האמיתי היחיד הוא לכלול מוקד נוסף למשימה החשובה של הערכת סיכונים, והערכת הזדמנויות שניתן לנקוט כדי להועיל לחברה שלך, אשר יכול לעזור לך עם שיפור OH & S.

חפש אותנו גם פה:
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Social Icon

רונית שדה יועצים  //  054-2277887  //  ronit@ronitsadeh.com  //           //

  • LinkedIn - White Circle
  • Facebook - White Circle

האתר נבנה ועוצב על ידי אופיר שפיגל - תקשורת וקשרי ממשל ofirpr.co.il, דרך Wix.com