פוסטים אחרונים:

חלק 2 של מהו תוסף תזונה


תוסף תזונה הוא מוצר שנועד להשלים את הדיאטה הרגילה. הוא נלקח בפה כמו גלולה, כמוסה, טבליה, או נוזל. תוסף תזונה יכול לספק חומרים מזינים המופקים ממקורות טבעיים או סינתטיים, יכולים להיות חומר בודד או שילוב של חומרים.

תוספי תזונה כוללים ויטמינים, מינרלים, סיבים, חומצות שומן וחומצות אמינו. תוספי תזונה יכולים גם להכיל חומרים אשר לא אושרו כחיוניים לחיים, אך משווקים כבעלי השפעה ביולוגית מועילה, כגון פיגמנטים של צמחים או פוליפנולים. בעלי חיים יכולים גם להיות מקור של מרכיבים בתוסף תזונה, כמו קולגן למשל המופק מתרנגולות או דגים.

בישראל כמו בארצות הברית ובקנדה, תוספי תזונה נחשבים תת קבוצה של מזון והם מפוקחים בהתאם. תוספי תזונה מיוצרים במפעלים ייעודיים לייצור תוספי תזונה בתנאי ייצור נאותים (GMP) בארץ או בחו"ל.

עבור אלה שלא מצליחים לצרוך תזונה מאוזנת, תוספים מסוימים עשויים להיות בעל ערך.

בישראל כמו בארצות הברית, אסור לטעון כי תוספי תזונה מונעים או מטפלים במחלה. חברות מורשות להשתמש במה שמכונה " פונקציה" אם יש ראיות מדעיות עבור תוספת מתן השפעה בריאותית פוטנציאלית. לדוגמא "_____ עוזרת לשמור על המפרקים בריאים", אך על התווית לשאת כתב ויתור "תוסף תזונה אינו מיועד" לאבחן, לטפל, לרפא או למנוע כל מחלה ".

חפש אותנו גם פה:
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Social Icon