פוסטים אחרונים:

ארבעת השלבים להערכת אפקטיביות של הדרכה


 1. משוב - רמה זו מודדת כיצד החניכים (אנשים אשר עוברים הדרכה), הגיבו על ההדרכה. ברור, אתה רוצה שהם ירגישו כי ההדרכה היתה בעלת ערך רב, ואתה רוצה שהם ירגישו טוב עם המדריך, הנושא, החומר, המצגת, והמקום. חשוב למדוד את התגובה, כי זה עוזר לך להבין עד כמה ההדרכה התקבלה על ידי הקהל שלך. זה גם עוזר לך לשפר את ההדרכה עבור חניכים עתידיים, כולל זיהוי תחומים חשובים או נושאים חסרים בהדרכה.

 2. לְמִידָה - ברמה 2, אתה מודד מה החניכים שלך למדו. כמה הידע שלהם גדל כתוצאה של ההדרכה? כאשר תיכננת את ההדרכה, יש לבנות רשימה של מטרות למידה ספציפיות: אלה צריכות להיות נקודת המוצא למדידה שלך. זכור כי תוכל למדוד את הלמידה בדרכים שונות בהתאם ליעדים אלו, ובהתאם לשאלה אם אתה מעוניין בשינויים בידע, במיומנויות או בגישה. חשוב למדוד את זה, כי לדעת מה החניכים שלך לומדים ומה הם לא יעזור לך לשפר את ההדרכה.

 3. התנהגות- ברמה זו, אתה מעריך עד כמה החניכים שלך שינו את ההתנהגות שלהם, על בסיס ההדרכה שהם קיבלו. באופן ספציפי, אתה מסתכל על איך החניכים יישמו את המידע. חשוב להבין כי התנהגות יכולה להשתנות רק אם התנאים הם נוחים.

 4. תוצאות - ברמה זו, אתה מנתח את התוצאות הסופיות של ההדרכה שלך. זה כולל תוצאות שאתה או הארגון שלך קבעו שהם טובים לעסקים, טובים לעובדים, או טובים בשורה התחתונה .

כיצד ליישם את המודל?

 1. עבור שלב 1 השתמש שימוש בסקרי שביעות רצון העובדים או בשאלונים;

 2. עבור שלב 2 לפני תחילת ההדרכה, בדוק את החניכים שלך כדי לקבוע את הידע שלהם, רמות מיומנות, עמדות. לאחר ההדרכה, בדוק את החניכים שלך בפעם השנייה כדי למדוד את מה שהם למדו, או למדוד למידה עם ראיונות או הערכות מילולית.

 3. אחת הדרכים הטובות ביותר למדוד התנהגות היא לנהל תצפיות וראיונות לאורך זמן.

 4. הנה כמה תוצאות לשקול, בהתאם למטרות ההדרכה שלך:

 • הגדלת שימור העובדים.

 • ייצור מוגבר.

 • מורל גבוה יותר.

 • פסולת מופחתת.

 • גידול במכירות.

חפש אותנו גם פה:
 • LinkedIn Social Icon
 • Facebook Social Icon