פוסטים אחרונים:

5 שאלות על תוכנית פעולה מתקנת שלך


1. מה הבעיה האמתית כאן? יצירת תוכנית פעולה מתקנת שעובדת מתחיל עם הגדרת בעיה מדויקת. הגדרת הבעיה הנכון תעזור לכוון את כולם לקראת פתרון, כמו גם לעזור לאמת את הפתרון בסוף. כדי להגדיר בעיה היטב: יש לענות על מי, מה, מתי, איפה ולמה הבעיה. לספק הקשר והגדרות של מונחים ברורים כדי לתקשר טוב יותר עם ההנהלה הבכירה. לכלול קריטריונים ברורים לאימות שיעזרו לצוות להעריך אם הבעיה נפתחת בסופו של דבר.

2. האם זו הסיבה שורש הנכונה? ניתוח שורש יעיל הוא חיוני כדי לתקן את הבעיה בפועל, וזה לא מועיל רק לייחס את הכל לשגיאת מפעיל או הכשרת עובדים לא מספקת. לקוחות רואים דרך זה, ורבים לא יקבלו פתרונות שטחיים כמו ליידע מפעילים בפרוטוקול הנכון. במקום זאת, אתה צריך לשאול שאלות עמוקות יותר. האם התהליך זז מהר מדי, ומוביל לטעויות? האם יש לך נהלי אימות תקינים? האם יש משהו שעושה את התהליך מורכב מדי?

3. מהי דרגת העדיפות? תאריכי יעד לפעולות מתקנות יכולים להיות שרירותיים במקצת על בסיס האדם שהוקצה לטיפול בהם ו / או מדיניות החברה לגבי תוך כמה זמן הם צריכים להיות מטופלים. העדיפות הראשונה שלך צריך להיות טיפול בפעולות שמקטינות את הסיכונים לגבי איכות ובטיחות. על ידי הוספת עמודת הערכת סיכונים לצורך בטבלת ריכוז פעולות מתקנות, אתה יכול למצוא במהירות את הבעיות המייצגות את הסיכון הגדול ביותר להישנות או נזק פוטנציאלי.

4. מי אחראי? חיוני לתכנית הפעולה המתקנת שלך לשאול מי יהיה אחראי לראות את התהליך עד לסיומו. שאלות קריטיות שיש לשאול כוללות: מי הוא הבעלים של פעולה מתקנת זו? האם אותו אדם אחראי לכל צעד, או האם יש לתקן את הפעולה המתקנת באמצעות אנשים מרובים? מי יפקח על ההתקדמות, ומי צריך לקבל הודעה אם יתעוררו בעיות עם השלמת הבקשה? מי אחראי לאימות האפקטיביות של הפעולה המתקנת וחתימה עליה?

5. כיצד תוכל לאמת את היעילות? השאלה האחרונה על מנת להבטיח כי תוכנית הפעולה מתקנת עובדת יהיה באמצעות השאלה איך ניתן לשפוט יעילות. חוסר בשלב קריטי זה, יכול להיות סגירה של פעולה מתקנת לפני שהבעיה נפתרה באמת. לכן, התמקד בשלבים כגון: הגדרת הבעיה שלך: השווה את התוצאה אל מול הקריטריונים שתוארו בהגדרת הבעיה. האם אתה יכול לקשר את התוצאות ישירות למטרה המקורית שלך? חישוב הסיכון השיורי: הערכת הסיכון הסופית תוודא שהפעולה המתקנת הורידה את הסיכון לרמה מקובלת.

פעולה מתקנת נתפסת לעתים קרובות כעוד משימה ברשימה. אבל אם אתה לא עושה את זה בצורה יעילה, זה רק אומר יותר עבודה (ובעיות) מאוחר יותר. שאל את חמש השאלות הללו לגבי כל פעולה מתקנת כדי להבטיח שאתה פועל נכון.

חפש אותנו גם פה:
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Social Icon