פוסטים אחרונים:

זיהוי סיכונים קריטיים


בסביבה העסקית הפועלת כיום, הסיכונים הופכים לבלתי צפויים יותר וקשים יותר לזיהוי. גרוע מכך, טכנולוגיות חדשות משמשות להגברת ההשפעות שליליות שלהם. כדי לעזור לך להתמקד זיהינו את שלושת סיכונים קריטיים ביותר הנובעים מהתנאים הנוכחיים.

1. סיכון מוניטין. נזק למותג ולמוניטין הוא הדאגה הרבה ביותר בעולם. סיכון מוניטין הועצם מאוד בשנים האחרונות על ידי טכנולוגיות כגון מדיה חברתית, שם המשבר יכול להתפשט ברחבי העולם בתוך שעות, או אפילו דקות. איומים חדשים מתעוררים לצד איומים מסורתיים של מוצרים פגומים, שירות לקוחות לקוי, תאונות במקום העבודה וכדומה. נזק למוניטין יכול כעת להתרחש בגלל ציוץ לא מתאים על ידי עובד, או באמצעות הודעות מדיה חברתית בה משהו מתלונן על שיטות עבודה גרועות במקום העבודה. מספר גדל והולך של אנשים בוחרים במדיה החברתית כאמצעי התקשורת המועדף על פני אמצעים מסורתיים . חדשות מזויפות הפכו לסיכון משמעותי למוניטין. המהירות שבה נזק למוניטין הסלים פירושו כי עסקים לעתים קרובות נאלצים להגיב בזמן אמת. לכן קריטי כי העסק שלך יש אסטרטגיית סיכון מוניטין.

2. סיכון רגולטורי. חלים שינויים מהותיים בתקנות ובחוקים בתגובה לאיומים ההולכים ומתגברים כדוגמת פשע סייבר והפרות נתונים. חברות מחזקות כעת בחשבון לאבטחת מידע דיגיטלי תשתית ומידע רגיש. בשנת 2016, האיחוד האירופי אימץ את ה- Cybersecurity Directive, המגדיר אבטחה מינימלית, תקנים ודרישות דיווח תקריות עבור מפעילי תשתית קריטיים כגון אנרגיה, בריאות, תחבורה ושירותים פיננסיים, וכן חברות אינטרנט מרכזיות וגופים ציבוריים.

3. סיכון (EHS), בריאות ,בטיחות וסביבה. סקרים מצביעים על סיכון גדל והולך כלפי צד שלישי. אחריות לגבי נזק, אובדן שנגרם לצד שלישי כתוצאה מפעולה, חוסר פעולה או רשלנות. צרכנים ברחבי העולם תובעים יותר ויותר, במיוחד מאז ממשלות הרחיבו את חוק זכויות הצרכן שלהן. כיום, מטילים אחריות מחמירה על ספקי שירות ושירותים. תרבות הפיצויים היא תפשטתה גלובלית. כתוצאה מכך, עסקים צריכים ליישם אמצעי מניעה כאשר מדובר ב- EHS. זה כבר לא יעיל להגיב בצורה טקטית על תקריות לאחר שהם התרחשו. ניהול סיכונים מספק פירושו גישה פרואקטיבית.

חפש אותנו גם פה:
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Social Icon