פוסטים אחרונים:

HACCP הוא קריטי לבטיחות מזון, עקבו אחר 6 הצעדים הבאים כדי להטמיע את זה נכון


1. ביצוע ניתוח סיכונים. באמצעות ניתוח סיכונים, ניתן לזהות נקודות בתהליך הייצור, בהם סיכון עלול להתרחש, לקבוע את חומרת הסיכון ולזהות אמצעי בקרה לכל סיכון משמעותי.

2. זיהוי נקודות בקרה קריטיות והגדרת גבולות קריטיים. כאשר ניתוח סיכונים קובע כי קיים סיכון משמעותי בתהליך הדורש שליטה, ייתכן שיהיה צורך בנקודת בקרה קריטית (CCP).

3. הקמת נהלי ניטור. נהלי ניטור משמשים כדי לאפשר לבעלי העניין לבדוק שכל ה- CCPs נמצאים תחת בקרה.

4. קביעת פעולות מתקנות. חלק קריטי של FSMS הוא היכולת ליזום פעולה מתקנת עבור חריגה בתהליך או במוצר. המטרה של פעולה מתקנת היא להחזיר את התהליך למצב מבוקר ולחקור את סיבת השורש. המטרה הסופית היא נקיטת פעולה לחיסול הסיבה לחריגה. פעולה מתקנת היא המפתח ביישום תוכנית שיפור מתמשך.

5. קביעת נהלים לשמירת רשומות ותיעוד. נהלי שמירת רשומות נדרשים כדי להבטיח כי מערכת HACCP היא בהתאם לתוכנית HACCP וכי התוכנית היא משביעת רצון. כל מסמכי התמיכה מתכנית הפיתוח של HACCP צריכים להישמר לתקופה הנדרשת של זמן ולהיות נגישים לבדיקה.

6. קביעת הליכי אימות. נהלי אימות הם נהלים, שיטות, בדיקות וביקורות שנערכו על מנת להבטיח עמידה בתוכנית HACCP ולקבוע אם יש צורך בשינוי או בדיקה. דוגמאות לפעילות האימות עשויות לכלול כיול ציוד ובדיקות תהליך כדי להבטיח שתהליכי הייצור יהיו מבוקרים.

חפש אותנו גם פה:
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Social Icon