פוסטים אחרונים:

מה ההבדל בין DRP ו BCP?


תוכנית התאוששות מאסון (DRP) היא הצהרה מקיפה על פעולות שיש לנקוט לפני, במהלך ואחרי אירוע משבש הגורם לאובדן זמינות של פעילויות החברה. המטרה העיקרית היא לספק אתר חלופי ולחזור לאתר הראשי בתוך מסגרת זמן מינימלית. תוכניות ההמשכיות העסקית (BCP) מציעה גישה מקיפה יותר לטיפול בשיקום המערכות.

ההבדלים בין תוכנית התאוששות מאסון לבין תוכנית המשכיות עסקית אינם ברורים בשימוש בפועל. חברות שונות משתמשות במונחים אלה בצורה שונה.

מבחינה טכנית, תוכנית המשכיות עסקית (BCP) מתייחסת לאמצעים שבהם ניתן להימנע מאבדן עסקים, ועליה להגדיר את הדרישות העסקיות להמשכיות הפעילות. היא מגדירה את הדרישות העסקיות של תוכנית התאוששות מאסון (DRP).

מבחינה טכנית, תוכנית ההתאוששות מאסון (DRP) עוסקת בשיקום מערכות עד לפונקציונליות מלאה תחת מגוון של תנאים חיצוניים מזיקים או מפריעים. במציאות יומית המשכיות עסקית מתייחסת לעתים קרובות להתאוששות מאסון מנקודת מבט עסקית, או להתמודד עם בעיות יומיומיות פשוטות.

בקיצור אנו יכולים לומר כי תוכנית התאוששות מאסון מגדירות את ההליכים שיש לנקוט במהלך ו/או אחרי התרחשות אסון לעומת זאת BCP הוא תהליך מנע של אסון

חפש אותנו גם פה:
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Social Icon