פוסטים אחרונים:

9 קריטריונים כדי להחליט אילו נהלים יש לכתוב בגין ISO 27001


 1. ובכן, הקריטריון הראשון הוא פשוט - אתה צריך לבדוק אם מסמך נדרש על ידי ISO 27001. אם המסמך הוא חובה, אין לך מה לחשוב - אתה חייב לכתוב את זה אם אתה רוצה לעמוד בדרישות תקן זה

 2. סיכונים. יש לבצע הערכת הסיכונים כדי לראות אם יש צורך בנוהל. אם אין סיכון, אז בהחלט אתה לא צריך מסמך עבור זה; אם יש סיכון, זה עדיין לא אומר שאתה צריך לכתוב מסמך, אבל לפחות זה יעזור לפתור את הדילמה של האם בקרה נדרשת או לא.

 3. הענות. לפעמים ייתכן שתקבל דרישה חוזית לכתוב מסמך מסוים - לדוגמה, לקוח שלך עשוי לדרוש ממך לחתום על NDA עם העובדים שלך.

 4. גודל החברה שלך. חברות קטנות יותר נוטות להיות בעלות פחות מסמכים. צריך לנסות להימנע מכתיבת נוהל עבור כל תהליך קטן - לדוגמה, אם יש לך 20 עובדים אתה לא צריך 50 נהלים.

 5. חֲשִׁיבוּת. ככל שתהליך או פעילות חשובים יותר, כך סביר יותר שתרצה לכתוב מדיניות או נוהל לתיאורו - הסיבה לכך היא שתרצה לוודא שכולם מבינים כיצד לבצע תהליך או פעילות כדי למנוע תקלות .

 6. מספר האנשים המעורבים. ככל שיותר אנשים מבצעים תהליך או פעילות, כך גדל הסיכוי שתעדיפו לתעד אותו; לדוגמה, אם יש לך 100 אנשים מעורבים, זה יהיה קשה מאוד להסביר בעל פה לכל האנשים האלה איך לבצע תהליך מסוים - זה הרבה יותר קל לכתוב הליך זה יסביר הכל בפירוט. מצד שני, אם יש לך חמישה אנשים מעורבים, אתה יכול כנראה להסביר איך כל התהליך עובד בפגישה אחת, ולכן אין צורך בהליך כתוב. עם זאת, יש חריג אחד: אם יש לך רק אדם אחד שעובד על תהליך, ייתכן שתרצה לתעד אותו כי אף אחד אחר לא יודע איך לעשות את זה .

 7. מוּרכָּבוּת. ככל שהתהליך מורכב יותר, כך גדל הסיכוי שיהיה צורך במסמך כתוב עבורו (לפחות בצורת רשימת תיוג) - פשוט אי אפשר לזכור בעל פה, למשל, 100 צעדים שצריך לבצע ברצף המדויק.

 8. בַּגרוּת. אם תהליך או פעילות ברורים, אם זה כבר פועל במשך שנים וכולם יודעים בדיוק איך לבצע את זה, אז כנראה אין צורך לתעד את זה.

 9. תדירות. אם אתה מבצע פעילויות מסוימות לעתים רחוקות, ייתכן שתרצה לרשום זאת כי אתה עלול לשכוח איך זה נעשה.

חפש אותנו גם פה:
 • LinkedIn Social Icon
 • Facebook Social Icon