פוסטים אחרונים:

כיצד הדברה יכולה להשפיע על מחלות?

לדברי המרכז לבקרת מחלות ומניעתן, הערכה היא כי אחד מכל שישה אנשים עלולים לחלות מאוכל הנצרך בארצות הברית מדי שנה. מבין אלה 48 מיליון מושפעים, 128,000 מאושפזים ומעל 3,000 בסופו של דבר עלולים למות ממחלות הקשורות למזון.

נתונים סטטיסטיים אלה מראים כי מסעדות לעיתים קרובות מקבלות החלטות הגורמות לחיים או מוות בהתאם למדיניות התברואה שלהם, כולל שיטות ניהול הדברה שלהם. ואכן, מזיקים נושאי מחלה יכולים להוביל למחלות רבות המאיימות על חיים, כולל סלמונלה וליסטריה.

המזיקים הנפוצים ביותר העומדים מאחורי מחלות בהם מעורב מזון הם זבובים, מכרסמים ותיקנים. שלושת המינים האלה נושאים מיקרואורגניזמים ופטוגנים מסוכנים העלולים לגרום למחלות קשות כאשר הם נצרכים על ידי בני אדם.

נוכחותם של מזיקים, מתים או חיים, ועל מה שהם משאירים מאחור (למשל צואה וחומרים מקננים) מהווים איום בריאותי משמעותי על הסועדים והעובדים. על ידי יישום תוכנית משולבת של הדברת מזיקים (IPM), צוות המסעדה שלך וספק שירותי הדברה יכולים לעבוד יחד כדי למנוע מראש את איום הדברה.

תברואה נאותה היא מרכיב חיוני בכל אסטרטגיה מוצלחת של IPM. יש לנקוט בצעדי התברואה הבאים על מנת להרתיע זבובים, מקקים, מכרסמים ולמנוע מחלות מזון הקשורות אליהם:

1. ניהול פסולת: כל שלושת המזיקים נמשכים לריחות ולשאריות שנוצרו על ידי פסולת מזון.

2. ניקוי רצפות. זה לא רק מושך פחות מזיקים אלא זה גם מסיר חיידקים או וירוסים כי מזיקים התפשטו.

3. שיטות עבודה היגייניות: ודא כי כל העובדים עובדים על פי כללי היגיינה נאותה, כגון שטיפת ידיים לעיתים קרובות ושמירה על השיער מפני משטחי מזון ומשקאות. מיקרואורגניזמים וחיידקים ממזיקים יכולים לחיות על משטחים חיצוניים ולהתפשט באמצעות מגע.

חפש אותנו גם פה:
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Social Icon