פוסטים אחרונים:

מה הקשר בין ISO45001 והשריפה בלונדון?


הקטסטרופה של האש במגדל גרנפל במרכז לונדון ב -14 ביוני 2017 גרמה למותם של לפחות 79 תושבים. השריפה מייצגת הן טרגדיה אישית עבור המעורבים והן תיאור טרגי במונחים אנושיים של כשלים במנהיגות. העלויות הכספיות שבאות לידי ביטוי בנזק פיזי, פיצוי, קנסות ועלויות משפטיות, יהיו עצומות .כמו כן קיימת האפשרות להאשמה פלילית, לרבות האשמה בהרג.

ISO 45001, עם דגש על מנהיגות והערכת סיכונים והזדמנויות, הוא מפת דרכים שבאמצעותה ארגונים יכולים להעריך את האמצעים והמערכות הדרושים להם כדי לעמוד בהתחייבויותיהם - לחברה בכללותה, לעובדיהם ולבעלי עניין אחרים , כגון בעלי מניות או מחוקקים.

עבור אלה שלא מכירים את הנסיבות, אש זו נגרמה על ידי תקלה במקרר ביתי, שהובילה להצתה של החיפוי החיצוני והבידוד של בניין הדירות, לכידת תושבים בקומות העליונות, והריגתם מאדים רעילים. הבלוק צופה רק בשנה שעברה עם חומרים שלא היו עמידים באש. חומרים שהם גם מתאימים וגם בטוחים היו זמינים, שימוש בהם היה עולה תוספת של פחות מ 0.5% שהם 8 מיליון ליש"ט שיפוץ.

מה יש ל- ISO 45001 לומר על מניעת התאונה? ראשית, הארגון היה צריך לזהות את הסיכון של שריפה כזו (שלא לציין, אמצעי זהירות אחרים ונהלי פינוי). שנית, ההנהלה הבכירה היתה צריכה להעריך את ההזדמנויות לשיפור, כגון שימוש בחיפוי עמיד אש. האדריכלים, המתכננים וקבלנים ללא ספק ידעו על חומרים טובים יותר שיכלו לשפר את הבטיחות של התושבים.

חפש אותנו גם פה:
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Social Icon

רונית שדה יועצים  //  054-2277887  //  ronit@ronitsadeh.com  //           //

  • LinkedIn - White Circle
  • Facebook - White Circle

האתר נבנה ועוצב על ידי אופיר שפיגל - תקשורת וקשרי ממשל ofirpr.co.il, דרך Wix.com