פוסטים אחרונים:

האם אתם צריכים להיות מודאגים לגבי listeria?


מדי חודש, נראה כי מזון אחר נמשך מן המדפים בגלל ליסטריה. ייתכן ששמעת על אזהרות מפני הידבקות במהלך ההריון, אבל אתה לא יודע בדיוק על מה כל הדאגה. עם כל הסיכונים הבריאותיים האחרים שם בחוץ, האם באמת צריך לדאוג מעוד זיהום? אז כן, צריך!

החזרות אחרונות מהשוק:

  • חברת י.ש ירקות עליים בע"מ מודיעה שבמוצר חסה אייסברג תחת המותג "שטופים כהלכה" שסומנה בתאריך תוקף " לשימוש עד 7362.8.83 ,"בתכולה 300 גרם ו- 1קילו נמצא חשד לזיהום בחיידק ליסטריה מונוציטוגנס.

  • חברת שני הדייגים מודיעה כי בעקבות ממצאי מעבדה נתגלה חשד לנוכחות חיידק ליסטריה במספר יחידות ששווקו לציבור מהמוצר הבא: פילה סלמון פרוס עישון קר ארוז בוואקום מספר מנה 0103-1702-p תאריך .10.03.17 תוקף

ליסטריה

למה בדיוק צריך להיזהר מזיהום ליסטריה? ליסטריה עצמה היא סוג של חיידק שנמצאים בקרקע ובעלי חיים מסוימים, כגון פרות ועופות. זה עלול לזהם מוצרי בשר ומוצרי חלב . הליסטריה יכולה למעשה לשרוד בטמפרטורות הקרות של המקרר. רק בישול יסודי פיסטור הם שיטות הטובות לטיפול בליסטריה.

הסכנות שבליסטריה

היות וחידק הליסטריה יכול להתקיים בטמפרטורות קרות, חיידקים אלה הם מסוכנים במיוחד. התסמינים של ליסטריה, הם: חום, שלשולים, כאבי שרירים, בחילה. במקרים קשים יותר, ניתן להבחין בכאב ראש, אובדן איזון, צוואר נוקשה או בלבול. במקרים קיצוניים ביותר, עלולים לסבול מדלקת דם קטלנית או דלקת קרום המוח. מדי שנה, למעלה מ -250 בני אדם מתים מזיהום על ידי ליסטריה.

למרות שאנשים רבים אינם חשים בסימפטומים קלים כאשר הם נחשפים לחיידקים, אנשים בעלי מערכת חיסונית חלשה, מעל גיל שישים, או בהריון, עלולים להדבק בליסטריה בקלות רבה יותר מאשר מבוגר בריא.

הסיכונים במהלך הריון

נשים בהריון הן בעלות סיכוי של פי 20 להדבק בליסטריה מאשר מבוגרים בריאים אחרים.

אם אישה בהריון נחשפת לליסטריה, היא תחווה בתסמינים כמו של שפעת גופה יכול להדוף את הזיהום בקלות יחסית. מצד שני, העובר לעיתים קרובות עלול לפתח בעיות בריאותיות חמורות שעלולות להוביל אף למותו .

מניעת הדבקות בליסטריה

  • כדי למנוע זיהום, יש לנקות את כל האזורים המשמשים לטיפול בבשר לא מבושל. כמו כן, יש להקפיד לבשל את הבשר ביסודיות ולשמור אותו נפרד מפירות וירקות.

  • היות וליסטריה מתקימת גם בקרקע, יש לשטוף ביסודיות ירקות גולמיים במים זורמים לפני האכילה. בנוסף, יש להקפיד לנקות את כל סכינים וכלים המשמשים בהכנת הירקות.

  • אין לצרוך חלב שאינו מפוסטר וכל מוצרי חלב שנעשו מחלב שאינו מפוסטר.

חפש אותנו גם פה:
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Social Icon