פוסטים אחרונים:

כללים בסיסיים לעיצוב תוויות בטיחות


מה המשותף בין עיצוב תווית בטיחות ללוגו?

אחד המאפיינים המגדירים את האנושות ומבדילים בינינו לבין צורות חיים אחרות היא היכולת שלנו ליצור שפה - לא רק מילולית אלא גם בכתב. צמחים משתמשים בכימיקלים, חיות מסתמכות על שפת גוף. רבים עשויים לחשוב על בני אדם כעליונים על יצורים אחרים בגלל השפה. עם זאת, כמו משווקים מודעים מאוד, אנחנו עדיין מסתמכים על אמצעים רבים פרימיטיביים יותר של תקשורת, במיוחד כאשר מדובר בהשפעה על זרים לקבל החלטה שמועילה לנו. צריכים דוגמא? רק תסתכלו על לוגו ותוויות בטיחות.

התקשורת היעילה ביותר מערבבת אותם גורמים אינסטינקטיביים עם שפה מעודנת יותר לפי צורך, בהתאם למידת הדחיפות של ההודעה/המסר אותו רוצים להעביר. עבור תוויות בטיחות /לוגו , המטרה של היוצר היא להביע הודעה מסובכת במהירות ושתהיה זכירה/בלתי נשכחת. ניתן להבחין כי לוגו ותוויות בטיחות בעצם חולקים הרבה מן המשותף:

  • צֶבַע. תכונה אינסטינקטיבית שכולנו חולקים היא הידע שצבע יכול לספר לנו כמה דבר הנו מסוכן. תוויות בטיחות מוצר צריכה להפיק את המרב מהצבע בעיצובים שלהן. נהוג להשתמש בצבע אדום עבור סכנה, בצבע כתום להתרעה ובצבע צהוב לזהירות. בצבע כחול עבור הודעות בטיחות ובצבע ירוק עבור הוראות/הנחיות בטיחות.

עיצוב לוגו מבוסס על עיקרון דומה אדומים - צבע הדורש תשומת לב, וגורם לנו להרגיש מגוון של רגשות קשורים לצרכים בסיסיים - כולל רעב, תוקפנות, ורומנטיקה.

  • סִמלִיוּת. גם לוגו וגם תוויות בטיחות נדרשים להעביר מסר עם מינימום מלל. שימוש בסמלים עקביים הוא כורח המציאות עבור תוויות בטיחות, כדי להבטיח יעילות אופטימלית. בעיצוב לוגו משתמשים בסמלים דומים לתקשורת (אם כי, כמובן, ממתגים אותם אישית). בכל תעשייה, נראה מגמות דומות - חדרי כושר בדרך כלל משקולות, סלונים - פנים ושיער יפים, וכן הלאה. כאשר אתה מעצב ורוצה לקבל את תשומת הלב של אנשים זרים, יש לזכור את החשיבות של תמונות ופסיכולוגית צבע לזיהוי בקלות. תוויות הבטיחות צריכה להיות מזוהות בקלות על ידי כל אדם, גם אם הוא לא חולקים אותה שפה עיצובית.

חפש אותנו גם פה:
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Social Icon