פוסטים אחרונים:

איך ניהול סיכונים יכול לצמצם החזרות מהשוק (recall)?


ניהול סיכונים עשוי לצמצם את תופעת ההחזרה מהשוק. כאשר משתמשים בכלים של ניהול סיכונים יכולים לספק את הנראות ושליטה הנדרשים להפחתת הסיכון של החזרה מהשוק. ישנם מספר יתרונות ליישום הכלים הללו כחלק מאסטרטגית ניהול האיכות הכוללת:

  1. התנהלות באופן יזום ולא כתגובה לאירוע: כלים אלה נותנים את היכולת לזהות החזרה מהשוק פוטנציאלית לפני שהיא מתרחשת בפועל. בדרך זו, ניתן לקבוע את הגורם, לתקן אותו ולמנוע אותו לפני הגעת המוצר ללקוחות. במקום שיהיה עלינו להגיב לאירוע/ נזק שגבר קרה , ניתן לוודא באופן יזום כי בעיות איכות ועמידה אינם קורים.

  2. שקיפות ובקרה מוגברים: הכלים לניהול סיכונים נותנים תובנה מה קורה בכל השלבים של הייצור. בדרך זו, ניתן לדעת בדיוק איפה נקודות החוזק והחולשה ואיך לשפר אותם. באמצעות ניתוח נתונים ותהליך הפעולה המתקן ומונע, ניתן גם לראות את ההשפעה שיש להחלטות על הארגון .

  3. קבלת החלטה מושכלת: הדיווח מספק מידע שימושי שניתן להשתמש בו לצורך קבלת החלטות. נתונים הופכים מידע שימושי באמצעות גרפים ותרשימים מקיפים. ניתן לייצא הנתונים גם עבור ניתוח מפורט יותר, מה שמאפשר לאתר בדיוק איך החלטות מסוימות הינן בעלות השפעה .

  4. ביצוע בדיקות אפקטיביות לגבי איכות ההחלטות והתהליכים : כאשר יש מערכת מוגדרת לניהול איכות המתבססת על נתונים זה מאפשר לחזור ולבדוק את האפקטיביות של תהליכי ההחלטות. בדרך זו, אם יש משהו שגרם להשלכות בלתי נמנעות ובלתי רצויות, זה מיד מתברר וניתן לתקן את זה מיד

חפש אותנו גם פה:
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Social Icon