פוסטים אחרונים:

שלושה כלים ליישום של ניהול סיכונים


ניהול סיכונים משמש לשיפור האיכות והבטיחות בארגון.

יש כמה כלים שיכולים לשמש למדידת ולהפחתת הסיכונים בתוך הארגון. הם יכולים לשמש הן כדי לזהות מצבי סיכון גבוהים, למנוע סיכונים עתידיים שלהחזרה מהשוק ולהפוך נתונים גולמיים למידע חשוב שיהווה בסיס לקבלת החלטות.

  1. טבלת סיכונים היא אחד הכלים הנפוצים ביותר עבור הפחתת סיכונים. החומרה על ציר "x" ותדירות על ציר "Y", הקצאת ערכים מספריים לאירועים מאפשר לכמת סיכון באופן מדיד ובר השוואה. ארגונים יכולים להגדיר טווחים מקובלים לסיכון ולהשתמש בטבלה כנקודת התייחסות לתעדוף פעולות וקבלת החלטות.

  2. פעולה מתקנת ומונעת (CAPA) היא דרך שיטתית כדי להפחית את הסיכון העתידי. באמצעות ניתוח שורש הבעיה, ניתן להבין את הבעיה הבסיסית שגרמה לתופעת לוואי/ לתוצאה הבלתי רצויה. לאחר מכן, להשיק פעולות מתקנות להכיל ולתקן את הבעיה, כמו גם אמצעי מניעה כדי להפחית את הסיכון של אירוע חוזר. לבסוף, בדיקת יעילות מבטיחה כי צעדי המניעה פועלים כדי לצמצם את הסיכון.

  3. דיווחים ארגוניים האוספים נתונים מתהליכי האיכות של הארגון ומציג אותו באופן מרוכז. ניתן גם לייצא את הנתונים עבור ניתוח מפורט בחינה מדוקדקת. מקבלי החלטות יכולים להשתמש במידע זה כדי לראות אתגרים, למדוד שיפורים לתעדף פעולות.

חפש אותנו גם פה:
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Social Icon