פוסטים אחרונים:

שרשרת אספקה "קרה" – 10 המגמות המובילות


שרשרת אספקה "קרה" – 10 המגמות המובילות

הפוקוס הוא על חברות מזון ותרופות הנדרשות לשמור מוצרים ותכשירים בקירור . שרשרת אספקה קרה תמיד חייבה ציוד עתיר הון , דרישות טמפרטורה קפדניות ותלות באנרגיה. עכשיו המגזר הזה מתמודד עם אתגרים נוספים: עלייה ברגישות , תקני איכות , נפח רב של סחורות ועלייה בדרישות רף . השרשרת הקרה מתמודדת בנוסף עם אותם הנושאים הקוראים תיגר על כל שרשרת אספקה: עבודה בשוק גלובלי , עלייה בעלויות , צורך באסטרטגיה, אילוצי קיבולת ומשאבים , כל זאת תוך ניהול הצרכיים הקפדני של תעשיית המזון ומוצרים פרמצבטיים . להלן 10 מגמות שעשויות להשפיע על שרשרת הקירור.

 • שרשרות קרות הופכות להיות יותר גלובליות.

הגדלת העניין בתזונה בריאה, וכן גדול במעמד ביניים במקומות כמו סין, דוחף שרשרות קרות לגלובליזציה. צרכנים דורשים מוצרים בעלי איכות גבוהה יותר ולכן יש שנוע של המוצרים למרחקים נרחבים יותר במהירות על מנת להבטיח מוצר טרי ואיכותי.מפעלי ייצור מתמקצעים במוצר או מותג ספציפים, והם שולחים את מרכולתם לציבור רחב יותר.ביקוש למזון טרי גדל, וזה דורש חדשנות על מנת להתגבר על מגבלות של קיבולת ותשתיות. בתחום תרופות, ההתמקצעות גורמת לכך כי לעתים קרובות יותר המוצרים נשלחים ברחבי העולם כדי להגיע לשווקים שלהם. שיטות הלוגיסטיקה חייבות לעמוד בתקנות של כל מדינת יעד.

 • התמקדות גוברת באיכות וברגישות המוצר.

בתעשיית המזון, המגמה הגדולה היא התמקדות מוגברת באיכות, בריאות, ואמינות. כדי לזכות בעסקאות חוזרות עם צרכנים הפכפכים ותובעניים, יצרנים חייבים להבטיח חוויה אופטימלית עם המותג. עבור מוצרי שרשרת קרים, זה אומר הימנעות השינויים במרקם וטעם המתרחשים כאשר משלוח סוטה מגבולות הטמפרטורות המומלצות. הדגש על איכות וחוויית צריכה מאלץ מחסני קירור לאורך שרשרת האספקה הקרה להחזיק עד חמישה אזורי טמפרטורה שונים. יצרני תרופות, מתמודדים עם מוצרים רגישים יותר, כגון טיפולים מותאמים אישית למחלות נדירות. מוצרים אלה כוללים לעתים קרובות יותר מרכיבים בעלי חומר פעיל המציעים חיי מדף קצרים יותר ולבצע בקרת טמפרטורה קפדנית. תרופות רבות חייבות להישמר בטמפרטורות נמוכות מ -77 מעלות פרנהייט.עוד קטגורית תרופות בצמיחה ,היא תרופות בטמפרטורת חדר מבוקרת. תרופות אלו חייבות להישמר במהלך ההובלה באמצעות מכולות המבטיחות טמפרטורת חדר מבוקרת.

 • רגולציה נמצאת במגמת עלייה.

גלובליזציה וגידול במספר התקריות של זיופים וארועי בטיחות בתעשיות הפארמה והמזון גרמו לממשלות להדק את האכיפה ולהגדיל את מס' התקנות על שרשרות ייצור ואספקה. בנובמבר 2013, האיחוד האירופי (EU) הוציא הנחיות לגבי הפצה של מוצרים רפואיים לשימוש בבני אדם"תנאי הפצה נאותים", כולל התייחסות לטמפרטורת הובלה מבוקרות. כמו כן מנהל המזון ותרופות של ארה"ב, הוציא בשנת 2011, הנחיות לגבי כל שלב בשרשרת אספקת מזון.לדוגמא: מוצרים חייבים להיות עקיבים כל הדרך חזרה אל נקודת מוצא.

 • לחצי שוק להתייעלות של שרשרת אספקה.

מחסור בנהגים מקצועיים ואילוצי קיבולת פוגעים בשרשרת הקירור קשה במיוחד. הפעלת צי בקירור דורש השקעת הון משמעותית, נהגים שעברו הכשרה מיוחדת, אחריות מוגברת, וכד'.מפעילי שרשרת קרה להוטים למצוא אסטרטגיות חדשות כדי להפחית עלויות.

 • הוצאה ל מיקור חוץ יותר תהליכים.

הדרישה ליעילות, לנראות, ולרעננות המוצר מחייב את שרשרת הקירור להוסיף מגוון רחב של שירותי ערך מוסף.

 • שינוי באופן הפעילות

תנודות במחיר דלק וגלובליזציה דחקו כמה מפעילי שרשרת אספקה לעבור ממשאיות לאמצעים , או מהובלה אווירית להובלה ימית. גורמים נוספים המשפיעים הם מחסור בנהגי משאית ומחסור קיבולת .

 • יוזמות בנושא קיימות

מפעילי שרשרת קרה מחפשים דרכים חדשות כדי לאזן בין הדרישות עתירות אנרגיה של מוצרים מתכלים עם הרצון לצמצם את צריכת משאבים. שימוש ב כלי רכב חשמלי, מעבר מ פריאון לאמוניה וכד'

 • פתוח אריזות כדי לענות על הצרכים החדשים .

עבור יצרני תרופות , אתגר גדול הוא האיזון בין עלויות האריזה וההובלה. , אומר MD הלוגיסטיקה ' Luthman . עבור חבילות קטנות ניתן לבחור 24- , 48 או 72 שעות אריזה , אבל ככל שהאריזה מבודדת יור , העלות גבוהה יותר . יצרני מזון דורשים עיצובי אריזות חד פעמיות כדי להבטיח שלמות של מוצרים רגישים יותר . ישנן חברות המאמצות חומר אריזה ירוקה .

 • השקעת טכנולוגיה נותרת קריטית.

כמו כל שרשרת האספקה, מפעילי רשת קרה חייבים לשדרג את הטכנולוגיה על מנת להבטיח יעילות, אמינות ובטיחות. זה כולל תשתית ה- IT כמו אסוף ודווח נתוני משלוח מפתח בזמן אמת. ספקי שרשרת קרה השקיעו באופן משמעותי בציוד המובנה בתוך יחידות קירור כדי לעקוב אחר טמפרטורה ומיקום, וכדי להפוך נתונים אלה זמינים בזמן אמת.

 • הרגלי לקוחות החולייה החלשה של שרשרת הקירור.

המכשול הגדול ביותר עבור מפעילי שרשרת קרה הוא חלק אחד של שרשרת האספקה ​​בו הם לא שולטים: הרגע בו הצרכן ממקם את המוצר בעגלת הקניות שלו או הרגע בו התרופה הגיעה למחסן ספק שרותי הבריאות . למרות הוצאה ניכרת ומאמץ כדי להעביר את הפריט על פני מאות קילומטרים באמצעים המתאימים ביותר, מוצר שיושב זמן רב מדי עגלה, במכונית חמה, או במקפיא לא תקין יכול לפגוע באיכות המוצר, במקרים אלה לעתים קרובות האשמה מופלת על היצרן.

חפש אותנו גם פה:
 • LinkedIn Social Icon
 • Facebook Social Icon