פוסטים אחרונים:

מה יחפשו הסוקרים במהלך ביקורת הסמכה?


אם החברה שלך הולכת להסמכת ISO, ייתכן שלא תשמח מאוד על כך – הסוקרים נתפסים כאנשים שאינם פתוחים במיוחד ושמתעקשים על רשימה שלמה של פרטים. אבל האמת היא שזה לא צריך להיות ככה - אם אתה מבין איך חושב הסוקר, הביקורת שלך יכולה להתגלות כנעימה ושימושית הרבה יותר. הנה מה שאתה צריך לדעת.

כדי להיות מוכן לביקורת, תצטרך לעמוד, ובמקרים רבים לספק ראיות לתאימות שלך עם כל אחד מסעיפי תקן ה- ISO הספציפית, אתה עלול להרגיש שאתה מוכן, אבל יכול להיות שתהיה לך הרגשה שחייב להיות משהו ששכחת. אז, הכן את הפרמטרים של מה נדרש בתקן, אילו שאלות יכול הסוקר לשאול אותך בפועל? והאם אתה מוכן לקראתם?

הכנה לשאלות הסוקר

תקני מערכת ניהול ה- ISO מאוד ספציפיים ומדויקים. באופן כללי, התקן אומר לך בדיוק במה אתה צריך לעמוד, ולרוב, מה שאתה צריך לעשות כדי לעמוד בו, אבל מניסיוני חלק מהשאלות הרבות ישאל הסוקר בעצמו. הסטנדרטים מדברים על "ההנהלה הבכירה, מחויבות לעמוד בדרישות התקן ושיפור מתמיד. " הסוקר כמעט

בוודאות ישאל מדוע הארגון שלך מעוניין בהסמכה. אני מקווה שהארגון שלך רוצה את ההסמכה ל- ISO

לשיפור ביצועי החברה שלך ולעזור לספק את ציפיות בעלי העניין בצורה יעילה. אם הסיבה האמיתית הוא שאתה מבקש הסמכה כתוצאה מלחץ מצד הלקוח, או אתה לא יכול להיכנס לתהליך מכרז ללא הסמכה, אז זה לא מה שהסוקר ירצה לשמוע.

אילו, עוד שאלות?

התקן שם דגש נוסף על המחויבות של ההנהלה העליונה מערכת הניהול ויכולתה להשיג את היעדים שנקבעו. היכולת להציג הוכחות ל:

פרוטוקול סקר הנהלה, אך מאוד לא סביר שזה יהיה מספיק לסוקר טוב - הוא ירצה לדבר עם צוות ההנהלה שלך. הצוות הבכיר שלך יצטרך להמחיש שהם הודרכו היטב, בעלי אסטרטגיה למערכת הניהול ומוכנים להראות

מחויבות , להבטיח ניתוח ניהול סיכונים נכון ופעולות מתקנות, ובכך ניתן להשיג שיפור מתמיד. כדאי לזכור שביקורת ההסמכה שלך אינה רק תרגיל, אתה נשפט על פי מה שאתה אומר והידע שאתה מראה.

לסיכום, כדי להוכיח לסוקר שהארגון שלך יכול לעבור ביקורת הסמכה, עליך לעשות שני דברים.

עליך להוכיח שאתה מציית לכל סעיף ונקודה בולטת בתקן, ושנית עליך להוכיח על ידי הידע של הצוות שלך שאתה מבין את האתוס שמאחורי התקן. היה כנה ואמיתי, ענה על השאלות כמיטב יכולתך. אם אינך יודע את התשובה, אמור לו שתברר.

חפש אותנו גם פה:
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Social Icon

רונית שדה יועצים  //  054-2277887  //  ronit@ronitsadeh.com  //           //

  • LinkedIn - White Circle
  • Facebook - White Circle

האתר נבנה ועוצב על ידי אופיר שפיגל - תקשורת וקשרי ממשל ofirpr.co.il, דרך Wix.com