פוסטים אחרונים:

חמש דרכים להימנע מהחזרת מזון (recall)


החזרות מוצרים יכולות להיות יקרות, לגרום לאובדן אמון הצרכנים, אך לעתים קרובות ניתן להימנע מהן. נתאר חמישה טיפים שעשויים למנוע את החזרת המזון.

האם ידעת כי 50 אחוזים של החזרות המוצר מקורם בהמשך שרשרת האספקה ולא כתוצאה של יצרן המזון עצמו? ייתכן ששמעתם על האמרה "זה לא עניין של אם, אלא מתי תתמודדו עם החזרה", וזה נבון לזכור זאת במהלך הערכות הסיכונים שלכם.

כאן, אני מציעה חמישה תחומים חיוניים להתמקד בהם כדי למנוע החזרת מזון, או לפחות, להפחית את הסבירות של החזרת מזון עבור הארגון שלך.

1. להיות מודעים, להבין ולנהל סיכונים.

נקודת המוצא במניעה היא תמיד להבין מה אתה מנסה למנוע. כמובן, תוכנית נקודת הבקרה הקריטית לניתוח סיכונים (HACCP) היא נקודת התחלה טובה לכך, שכן (באופן אידיאלי) כל הסיכונים הרלוונטיים לבטיחות מזון מודגשים בתוכנית שלך.

אין זה אומר בהכרח שכל הסיכונים המוזכרים בתוכנית מובנים כראוי ואף מנוהלים ביעילות. אחד העקרונות המרכזיים של רוב תוכניות HACCP הוא שלאחר רישום כל הסיכונים, אלה מסווגים על ידי התבוננות בהיבטים כגון סבירות, חומרה (השפעה) ויכולת זיהוי. רק עבור הסיכונים 'הגבוהים' מוגדרים אמצעי מניעה, למשל, נקודות בקרה קריטיות (CCP).

אני לא אומרת שאתם חייבים לנהל את כל הסיכונים, אבל בהחלט סקירה מבנית של תוכנית HACCP שלך, המבוססת על נתונים חיצוניים, נתוני תהליך פנימיים ודוגמאות (ביניים), היא באמת חשובה. סיכונים שעשויים להיראות זניחים בנקודת זמן מסוימת עשויים לעבור לסיכונים שיש לנהל בפירוט רב יותר.

2. למד מאחרים

זה חכם לסקור באופן קבוע הודעות החזרה (למשל, במאגרי המידע של האיחוד האירופי, מנהל מזון ותרופות האמריקאי, הסוכנות הקנדית לבדיקת מזון ותקני מזון אוסטרליה ניו זילנד). החזרות המתרחשות במקומות אחרים – ובוודאי הגורמים הבסיסיים – עשויים להציע תובנה טובה לגבי תחומים פוטנציאליים של סיכון גבוה בתהליכים שלכם. כדאי לסקור מידע כזה על בסיס חודשי.

3. אל תסתמכו על COAs בלבד

במונחים של ניהול ספקים, חברות רבות מסתמכות על שילוב של אישור ספק (GFSI), ביקורת ספקים ותעודות בדיקה (CoA) הנשלחות עבור כל אצווה או משלוח. בעוד היבטים אלה מהווים בסיס של ניהול איכות הספק, זה צריך להיות מאומת על ידי (באופן אקראי) בדיקות שבוצעו על ידי עצמך.

לפעמים בעיות בטיחות מזון עלולות להתעורר במהלך אחסנה והובלה, אלה לא יידגמו על ידי בדיקות המוצר המוגמר שבוצעו על ידי הספק שלך. יתר על כן, ספקים משתמשים לעתים קרובות בתעודת התאמה (CoC) – שהיא רק הודעה מנהלית כי, לדברי הספק, המוצר הוא בתוך המפרט הנתון. לא בוצעו מדידות בסיסיות על המוצר שנמסר. בסך הכל, אתה רק באמת יודע את איכות החומרים שלך אם אתה מבצע בדיקות בעצמך.

היבט חשוב נוסף ביחס לשימוש ב- CoAs הוא שרוב החברות פשוט להעריך אם כל הפרמטרים משביעי רצון, המרכיב מאושר לשימוש. למרות שזה אולי נשמע מתאים, ניתוח מעמיק יותר של נתוני CoA יכול להביא הרבה ערך.

החברות הטובות מסוגן מזינות את כל נתוני תעודת הבדיקה למסד נתונים. זה מאפשר להם לבצע ניתוח מגמה על הנתונים. אם, לדוגמה, תראה מגמת עלייה בספירת הלוחות הכוללת של מרכיב מסוים לאורך זמן, הדבר עשוי להוליד בדיקות נוספות או אפילו ביקורת ספקים. בדרך זו סיכונים מתעוררים ניתן לזהות בשלב מוקדם ומנוהל לפני שהם מתפתחים למצב החזרה.

4. התמקד בשלבים קריטיים בתהליך שלך

על פי אופי הגישה שלך לניהול בטיחות מזון, הרבה דגש מושם על ביצוע תקין של CCPs. החזרות רבות נגרמו כתוצאה מהביצוע הלא שלם של CCPs או מפעולות מתקנות. מסיבה זו, תשומת לב יומית צריכה להינתן על ידי ניהול הייצור, כמו גם ניתוח איכות, לכל ה-CCP בארגון. תשומת לב מספקת לתנאי ייצור נאותים היא גם חיונית. כישלון לקיים סביבה בטוחה בסופו של דבר עלולים לגרום מוצרים מזוהמים והחזרות.

5. בדיקות מוצר סופי

מלבד מוצרי מזון טריים במיוחד, בדיקות מוצר מוגמרות יכולות להיות הדבר היחיד שמונע החזרה. כמובן, חשוב לנהל סיכונים במקום שבו אלה מתרחשים; אצל הספקים שלך, במהלך העיבוד וכן הלאה. אבל החזרה היא יקרה מאוד – ומכאן מדוע בדיקת המוצר הוא עדיין צעד חיוני במניעת מצב החזרה.

רק הסתמכות על המערכות שנמצאות במקום היא גישה מסוכנת, ולכן עדיף שתהיה רשת ביטחון בצורה של תוכנית בדיקות מוצר מוגמרת.

באופן אידיאלי, תוכנית בדיקת מוצר סופי צריכה לא רק להתמקד במבחני החובה החוקיים, אלא גם לקחת בחשבון את שרשרת האספקה הרחבה יותר ואת הסיכונים הקשורים לייצור. מומלץ ליצור תוכנית בדיקה אדפטיבית, אשר עולה בתדירות אם מתגלות בעיות. למותר לציין כי בדיקות נדרשות מבחינה משפטית חייבות להתבצע לפחות בתדירות המינימלית הנדרשת.

חפש אותנו גם פה:
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Social Icon

רונית שדה יועצים  //  054-2277887  //  ronit@ronitsadeh.com  //           //

  • LinkedIn - White Circle
  • Facebook - White Circle

האתר נבנה ועוצב על ידי אופיר שפיגל - תקשורת וקשרי ממשל ofirpr.co.il, דרך Wix.com